Jak radzić sobie z mdłościami w ciąży?

Mdłości w ciąży to nic przyjemnego. Chociaż zazwyczaj mają tendencję do przechodzenia po pierwszym trymestrze, radzenie sobie z mdłościami podczas ciąży może być zdradliwe. Chociaż nie ma jednego rozwiązania, które działa dla wszystkich, oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci poczuć się lepiej:

-Picie wody przed posiłkami i przekąskami może pomóc uspokoić żołądek – pamiętaj tylko, aby nie pić zbyt dużo wody, ponieważ może to spowodować wzdęcia i/lub zaparcia. Spróbuj wypić szklankę na godzinę przed jedzeniem, a następnie kolejną do każdego posiłku lub przekąski.

-Jedzenie małych porcji w ciągu dnia (i utrzymywanie nawodnienia) jest lepsze niż jedzenie większych posiłków rzadziej, więc staraj się rozdzielać posiłki w odstępie co najmniej 4 godzin – ale jeśli masz ochotę zjeść wcześniej, zrób to.

-Unikaj tłustych lub pikantnych potraw, które mogą spowodować rozstrój żołądka, ale jedz to, co ładnie pachnie, o ile nie wywołuje to mdłości.

-Jeśli często wymiotujesz i/lub nie jesteś w stanie utrzymać jedzenia, porozmawiaj z lekarzem o lekach lub innych środkach, które mogą pomóc.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie momstyle.pl

 

Author: Redaktor