Jakie znaczenie dla pozycjonowania w Poznaniu ma poziom UX?

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie,  z której korzysta 98% użytkowników. Jedną z kluczowych kwestii dla tej przeglądarki jest wysoki poziom user experience (UX), dlatego tak ważne jest opracowanie witryny przyjaznej użytkownikom. Pozycjonowanie Poznań wymaga dokładnie takiego samego poziomu zaangażowania. Dziś podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę optymalizując witrynę. 

Czym jest UX?

UX albo inaczej User Experience jest podejściem, które traktuje doświadczanie wrażenia użytkownika jako główny i najważniejszy punkt. To właśnie użytkownicy korzystają ze stron internetowych, dlatego należy zbudować ją zgodnie z ich upodobaniem. Chodzi więc o taką witrynę, która będzie przejrzysta oraz łatwa w nawigacji, a zarazem będzie wyglądała schludnie. Dzięki tym trzem elementom pozycjonowanie Poznań stanie się bardziej efektywne!

Na co zwrócić uwagę podczas optymalizacji UX?

  1. Szybkość ładowania

Bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe klientów może mieć szybkość ładowania strony, ponieważ jeśli użytkownik musi czekać zbyt długo na reakcję witryny, to szybko z niej zrezygnuje. Potencjalny klient może przez to przejść do konkurencji, a Ty utracić zyski ze sprzedaży. 

     2. Intuicyjność witryny

Ważne, aby każdy nowy użytkownik, który ma stać się potencjalnym klientem, czuł się na stronie komfortowo i wiedział, jak się po niej poruszać. Dlatego warto zadbać o odpowiednie kategorie, opisy czy odnośniki. Z pewnością pomoże to odbiorcom w łatwiejszej nawigacji w witrynie. 

     3. Atrakcyjny wygląd

Wygląd witryny nie zależy wyłącznie od estetyki, ponieważ niewłaściwy projekt, czyli zastosowanie nieodpowiedniej grafiki, złej jakości zdjęcia czy trudnej do odczytania czcionki może irytować potencjalnych klientów w trakcie korzystania z serwisu. Na przykład, jeśli będzie musiał przeczytać małej wielkości treść na stronie, to prawdopodobne jest, że szybciej zrezygnuje z Twojej usługi.

Zadbaj o swoich odbiorców z UX

Pozycjonowanie Poznań może okazać się kluczem sukcesu. Przypomnij sobie co Tobie sprawia wygodę podczas surfowania po sieci. Jest więc wielce prawdopodobne, że ponad 540 tysięcy mieszkańców posiada te same potrzeby. Jeśli nie czujesz się na siłach skorzystaj z pomocy designera stron bądź profesjonalnej agencji SEO.

Author: admin