W jaki sprzęt się wyposażyć, przed pierwszym polowaniem?

polowanie photo

Będąc w lesie, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Musisz być w stanie zobaczyć, do czego strzelasz, dlatego dobra lornetka jest niezbędna. Dobrym sposobem na upewnienie się, że widzisz to, czego potrzebujesz, jest noszenie odpowiedniej odzieży.

Buty

Należy nosić buty o dobrej przyczepności, aby nie poślizgnąć się podczas polowania. Muszą być one również na tyle wygodne, abyś mógł w nich przejść długie dystanse bez obolałych stóp i pęcherzy.

Nóź

Nóż myśliwski to kolejne narzędzie, które jest niezbędne podczas polowania na zwierzynę. Umożliwi Ci on pokrojenie złowionej zwierzyny i odpowiednie jej oczyszczenie przed ugotowaniem lub przygotowaniem do spożycia w domu.

Luneta

Kolejnym ważnym akcesorium podczas polowania jest luneta. Luneta umożliwia celowanie do celów z większej odległości bez konieczności podchodzenia zbyt blisko, co mogłoby odstraszyć znajdujące się w pobliżu zwierzęta. Optyka myśliwska pomaga także zachować celność podczas strzelania do celów z dużej odległości, dzięki czemu pocisk za każdym razem trafia w cel.

Lornetka

Lornetka jest również niezbędnym elementem wyposażenia każdego myśliwego, ponieważ pozwala widzieć znacznie dalej, niż byłoby to możliwe przy użyciu samych oczu. Przydaje się również do wypatrywania zdobyczy i identyfikowania innych zwierząt ukrywających się w zaroślach, zanim wyskoczą i zaatakują Ciebie lub Twoich przyjaciół. 

Kompas

Warto również pomyśleć o takim dodatku jak kompas. Może on uchronić Cię przed zgubieniem się podczas polowania, co może się zdarzyć łatwiej niż myślisz, jeśli pogoda nagle się zmieni lub jeśli niespodziewanie nadejdzie burza. Kompas może również pomóc w powrocie do domu, jeśli GPS przestanie działać z powodu złych warunków pogodowych lub wyczerpania baterii.

Author: admin