Retinol – czym jest i w jakich produktach jest on obecny

Retinol jest formą witaminy A. Jest to niezbędny składnik odżywczy dla zdrowia skóry, ponieważ pomaga regulować obrót komórek i zwiększać produkcję kolagenu, co pomaga zachować jędrność i młodość skóry.

Bierze również udział w produkcji naszego naturalnego czynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF), więc może być stosowany jako naturalna alternatywa dla filtrów przeciwsłonecznych.

Jak działa?

Retinol działa poprzez stymulację produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra wygląda na bardziej jędrną i gładką. Zwiększa również tempo obrotu komórek, co zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Efekt ten można wzmocnić poprzez połączenie retinolu z innymi przeciwutleniaczami, takimi jak witamina C, witamina E i CoQ10, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki, spowodowane przez promienie UV pochodzące ze słońca lub lampy UV stosowane w salonach.

Retinol można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji skóry, w tym:

Kremy

Kremy z retinolem są zwykle stosowane w nocy, ponieważ mogą sprawić, że skóra będzie bardziej wrażliwa na światło słoneczne. Kremy te często mają filtr SPF 15 lub wyższy, więc można je stosować również w ciągu dnia, jeśli potrzebna jest dodatkowa ochrona przed słońcem. Po nałożeniu kremu z retinolem powinnaś zastosować krem nawilżający, aby pomóc chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce.

Serum

Serum z retinolem jest zazwyczaj tańsze od kremu, ponieważ nakłada się je bezpośrednio na skórę, a nie wciera w nią, jak w przypadku innych kremów nawilżających (dzięki temu jest mniej bałaganu). Serum pozwala również na uzyskanie wyższego stężenia retinolu bez konieczności martwienia się o to, że Twoja twarz będzie zbyt tłusta lub wyglądająca na tłustą w ciągu dnia, kiedy to możesz potrzebować zastosować makijaż lub wyjść na zewnątrz bez filtra przeciwsłonecznego na twarzy.

Author: admin