Rękawice na motocykl- co warto wiedzieć?

Rękawice motocyklowe są tak samo ważne dla motocyklistów, jak kaski, kurtki i inny sprzęt ochronny. Nie wybrałbyś się na przejażdżkę bez kasku, więc nie wybieraj się również bez rękawic. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć najlepsze rękawice motocyklowe, które spełnią twoje oczekiwania.

– Dopasowanie: Najważniejszą rzeczą jest zapewnienie, że jesteś wygodny w swoim sprzęcie. Nie powinieneś nosić niczego, co krępuje ruchy lub sprawia wrażenie, że może się łatwo odkleić. Lepiej jest nosić coś trochę luźnego niż zbyt ciasnego. Rękawica, która jest ciasno dopasowana, również szybciej się zużywa, więc jeśli możesz uszczypnąć więcej niż cal skóry między kciukiem a palcem wskazującym rękawicy, prawdopodobnie jest ona zbyt ciasna. Jeśli w palcach lub na dłoni jest zbyt dużo dodatkowego miejsca, rękawica nie ochroni Cię przed wiatrem i deszczem i będzie niewygodna.  Powinieneś również upewnić się, że Twoja ręka ma wystarczająco dużo miejsca, aby manewrować elementami sterującymi, zwłaszcza jeśli masz duże dłonie lub używasz dużych uchwytów na kierownicy.

– Materiały: Większość rękawic motocyklowych jest wykonana z kombinacji materiałów zaprojektowanych zarówno dla wygody, jak i ochrony. Skórzane rękawice zapewniają przyczepność i trwałość.

Więcej o sprzęcie dla motocyklistów przeczytasz również na stronie mototeams.pl

Author: Redaktor