Radio do samochodu- jakie wybrać?

Radia samochodowe są niezbędnym elementem codziennego życia. Zapewniają nam rozrywkę podczas dojazdu do pracy lub dają nam trochę hałasu w tle, gdy wykonujemy prace domowe lub inne obowiązki. Ale pomagają nam również śledzić wiadomości, pogodę i ruch uliczny, co może być ważne podczas jazdy, zwłaszcza na długich dystansach. Chociaż technologia radioodbiorników samochodowych zmieniła się dość znacznie od czasu opracowania pierwszych modeli, wiele z tych samych wyborów jest nadal dostępnych dla konsumentów dzisiaj.

Istnieją dwa główne rodzaje sprzętu radia samochodowego: jednostki główne i systemy głośników. Jednostka główna jest głównym urządzeniem, które instaluje się wewnątrz deski rozdzielczej lub konsoli pojazdu. Zawiera ona tuner radiowy i elementy sterujące do odtwarzania muzyki, słuchania radia talk lub oglądania filmów z odtwarzacza CD. Głośniki to głośniki, które są zainstalowane pod lub w drzwiach i panelach deski rozdzielczej (w zależności od pojazdu), aby odtwarzać muzykę z urządzenia głównego.

Samochody różnych marek i modeli zostały zbudowane ze standardowym zestawem funkcji, który pozwala im zaakceptować prawie każdy radioodtwarzacz, o ile posiada on port AUX/USB do podłączenia iPoda/iPhone’a lub innego odtwarzacza MP3. Nowsze samochody mają nawet Bluetooth wbudowany w samochodowy zestaw stereo, dzięki czemu można używać telefonu komórkowego bez użycia rąk.

Więcej o samochodowych gadżetach i akcesoriach przeczytasz na stronie tuningster.pl

Author: Redaktor