Piorunochron- czy jest niezbędny?

Piorunochron jest jednym z najważniejszych elementów przy budowie domu. Może on chronić dom przed błyskawicami, które zwykle towarzyszy burzom i tajfunom. Jak to działa? Cóż, burze są spowodowane przez gorące powietrze poruszające się w górę i zimne powietrze poruszające się w dół. Piorunochron przekierowuje te ładunki elektryczne i kieruje je do ziemi poprzez uziemiony przewód.

„Piorunochrony są niezbędne dla domów w obszarach, gdzie burze i tajfuny są częste”, mówi inżynier rezydent Ace Hardware, pan Okada. „Instalacja piorunochronu w domu jest nie tylko niezbędna dla jego bezpieczeństwa, ale także dla zapobiegania uszkodzeniom cennych rzeczy”.

Wybierając piorunochron, musisz wziąć pod uwagę więcej niż tylko jego cenę czy wygląd. Piorunochrony występują w różnych rozmiarach i z różnych materiałów: między innymi z miedzi, aluminium i stali. Najlepszym materiałem do wyboru byłaby miedź, ponieważ ma wysoką przewodność elektryczną, co oznacza, że może z łatwością kierować prąd z góry do ziemi poniżej. Ze względu na wysoki koszt, jednak, aluminium lub stal są często używane zamiast miedzi, ponieważ są tańsze alternatywy. 

Więcej informacji przeczytasz na stronie forhomies.pl

Author: Redaktor