Piły stołowe

Piły stołowe stosowana jest w celu obróbki drewnianych komponentów. Radzi ona sobie doskonale między innymi z grubymi deskami, płytami wiórowymi jak i również z materiałami wykonanymi ze sklejki. Zakłady stolarskie w standardzie mają na wyposażeniu tego typu elektronarzędzie. Coraz więcej osób stosuje również piłę w celach wykonania rękodzieła.

Piły stołowe i ich specyfikacje

To elektronarzędzie posiada charakterystyczny kształt tarczy zębatej. Piła stołowa musi być wyposażone w osłonkę tarczy, która zapobiegnie ewentualnej tragedii. Osłonka taka zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą: mocą, wymiarami tarczy oraz cięcia, głębokością cięcia, wagą i wymiarami stołu.

Konstrukcja profesjonalnej piły stołowej

Profesjonalna piła stołowa wyposażona jest w kokpit i blat. Blat zaprojektowany jest z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Do wspomnianego blatu przymocowany jest specjalistyczny wałek, który posiada wbudowaną piłę tarczową. Wałek połączony jest bezpośrednio z pakiem klinowym. Moc urządzenia najczęściej oscyluje na poziomie 1200 – 1500 W. Prędkość obrotowa wynosić może od około 3000 do 5000 obrotów w przeliczeniu na jedną minutę. Sklep z narzędziami do drewna

Author: admin