Ortodonta

Ortodonci to stomatolodzy, którzy znają się przede wszystkim na problemach z pozycją i umiejscowieniem zębów, a także z niewłaściwym rozwojem kości szczękowo-twarzowych. Krzywy zgryz, skrzyżowane ugryzienie, stłoczenie zębów w jednym miejscu, zgryz to jedne z tych problemów, z którymi powinniśmy się udać dobrego ortodonty.

W czym specjalizują się ortodonci?

Ortodonta Lublin specjalizuje się zatem w leczeniu za pomocą urządzeń korekcyjnych, takich jak aparatów ortodontycznych i innych rodzajów urządzeń ortodontycznych, które rozwiązują te i inne nieprawidłowości jamy ustnej swoich pacjentów, co pomaga, dzięki ich umiejętnościom, doświadczeniu i wiedzy, odzyskać im zdrowy uśmiech.

Jakie wykształcenie ma ortodonta?

Chociaż nie ma żadnych specjalności dentystycznych, jakie znamy w medycynie, ortodonci najlepszych klinik dentystycznych ukończyli co najmniej trzyletni kurs ortodontyczny, który przygotowuje ich do stawienia czoła różnym problemom. Podobnie jak w przypadku pozostałych oddziałów stomatologii, ortodonci muszą kontynuować swoje życie zawodowe na kursach, warsztatach i seminariach.

Jak wygląda leczenie u ortodonty?

Kiedy ortodonta przeprowadzi badanie ortodontyczne przed leczeniem. Ortodonta Lublin wykorzystuje tutaj różne badania, w tym tworzy fotograficzny obraz twarzy i wnętrza jamy ustnej swojego pacjenta oraz wykonuje jeden z modeli jamy ustnej pacjenta. Tylko w takiej sytuacji ortodonta będzie dysponował wszystkimi dostępnymi informacjami w celu ustalenia diagnozy i leczenia.

Author: admin