O czym pamiętać przed podróżą samolotem?

Gdy następnym razem będziesz planować podróż, warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi bagażu obowiązującymi w poszczególnych liniach lotniczych. Wymiary i ograniczenia wagowe różnią się w zależności od przewoźnika, więc ważne jest, aby znać je przed spakowaniem. Jeśli nie masz pewności co do limitów, najlepiej sprawdź to w linii lotniczej przed spakowaniem.

Istnieją również inne względy, zwłaszcza jeśli dużo podróżujesz. Na przykład, niektóre linie lotnicze nie zezwalają na przebywanie zwierząt w swoich kabinach, więc pamiętaj, aby odpowiednio zaplanować, jeśli chcesz, aby twój futrzany przyjaciel był przy tobie podczas lotu.

Ponadto, jeśli korzystasz z wózka inwalidzkiego lub potrzebujesz urządzeń wspomagających podczas lotu, upewnij się, że wykonałeś swoje badania z dużym wyprzedzeniem, abyś mógł wygodnie wejść na pokład samolotu na czas. Wcześniejsze przygotowanie może pomóc zapewnić, że jesteś przygotowany na wszelkie problemy, które mogą pojawić się podczas procesu wchodzenia na pokład.

Kolejna wskazówka – przyjedź wcześniej! Jeśli podróżujesz międzynarodowo, powinieneś przybyć co najmniej 2 godziny przed odlotem. Dzięki temu będziesz mieć czas na przejście przez ochronę i wejście na pokład z łatwością.

 

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie funokay.pl

 

Author: Redaktor