Kiedy zabrać dziecko do psychologa?

Na rozwój, zachowanie i samopoczucie dziecka wpływa wiele czynników. Niektóre z nich silnie oddziałują na emocje malucha – wywołują uczucie niepokoju czy są powodem do nadmiernego zamartwiania się. W jakich sytuacjach potrzebna jest pomoc psychologa? 

Kiedy warto poszukać wsparcia psychologicznego?

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jednak wszystkie normy rozwojowe mają widełki czasowe. Jeśli dziecko nie nadąża za swoimi rówieśnikami, jest daleko w tyle, przestaje robić postępy, warto zabrać je do psychologa. Wskazaniem do wizyty u specjalisty jest także regres w rozwoju, czyli utrata nabytej wcześniej umiejętności. Cofnięcie w rozwoju może wskazywać na problemy, z którymi dziecko sobie nie radzi.

Inne sytuacje, które są wskazaniem do wizyty u psychologa, to:

  • wybuchy złości, agresja i inne silne reakcje emocjonalne,
  • przedłużająca się adaptacja do żłobka lub przedszkola,
  • problemy ze snem lub wystąpienie innych niepokojących objawów,
  • trudna sytuacja życiowa, problemy w domu, trudne emocje rodzica.

Psycholog online – alternatywa dla klasycznej konsultacji

Wizyta u psychologa może być dla dziecka stresująca. Aby maluch otwarcie mówił o tym, co go gryzie, musi czuć się komfortowo. Konsultacja w domowym zaciszu jest zatem najlepszym rozwiązaniem. Znajome otoczenie zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa. 

Każdy psycholog dziecięcy z PsychoMedic dokłada wszelkich starań do tego, aby mali pacjenci czuli się swobodnie i bezpiecznie podczas konsultacji online. Specjaliści pomagają dzieciom na każdym etapie rozwoju, wspierają ich w walce z zaburzeniami emocjonalnymi, stawiają wstępne diagnozy zaburzeń, takich jak autyzm, ADHD czy dysleksja i w razie potrzeby kierują na badania. Profesjonalna pomoc psychologiczna to szansa na lepsze jutro!

Author: admin