Kiedy warto zdecydować się na instalację czujki dymu w mieszkaniu?

Wiele osób posiadających mieszkanie w bloku zastanawia się, czy ma sens instalowanie tam czujki dymu. Naszym zdaniem oczywiście, ponieważ daje to znacznie większą gwarancję, że mienie zostanie uchronione przed zniszczeniem. W jakich sytuacjach może się przydać?

Gdy wyjeżdżamy na dłużej

Pierwszym przypadkiem, w którym warto zainstalować jedną z dostępnych pod adresem https://ivolta.pl/pozarowe/22/produkty/ czujek dymu, są częste wyjazdy wszystkich członków rodziny. Oczywiście można powiedzieć, że skoro wszyscy wyjeżdżają, nic złego nie może się wydarzyć. Jednak prawda jest taka, że wciąż istnieje możliwość awarii albo zaprószenia ognia u sąsiadów. Będzie to szczególnie istotne w starszych blokach i kamieniach, gdzie instalacje nie należą do najnowszych, a dogrzewanie się piecykami elektrycznymi jest na porządku dziennym.

Czujka dymu pozwoli wychwycić wczesne oznaki niebezpieczeństwa i zainicjuje alarm, który może być pomocny w zawiadomieniu sąsiadów o tym, iż dzieje się coś złego. A jeśli dodatkowo posiadasz dom inteligentny, czujnik od razu wyśle powiadomienie o zdarzeniu do ciebie, więc będziesz mógł interweniować zdalnie, nawet przebywając wiele kilometrów dalej.

Gdy w domu są małe dzieci i osoby starsze

Dzieci i osoby starsze często nie zwracają uwagi na niepokojące pierwsze sygnały. Jeśli więc osoby takie zostaną samotnie w domu, mogą zignorować niebezpieczeństwo, a wtedy już nietrudno o tragedię. Dlatego też czujnik w domu to podstawa ich bezpieczeństwa. Wystarczy, że jest podpięty do systemu alarmowego, a z całą pewnością pomoże w ochronie bliskich, ponieważ w porę dam im sygnał o niebezpieczeństwie.

Author: admin