Jaki makijaż wybrać do niebieskich oczu?

Niebieskie oczy są wyjątkowe, a więc ich wymagania dotyczące makijażu. Wiele osób z niebieskimi oczami lubi je podkreślać kolorami, które pasują do ich koloru oczu, ale są pewne kolory, których powinni unikać.

Niebieskie oczy są definiowane przez ich kolor: blady, chłodny ton, który podkreśla zieleń w ich tęczówkach. Mają one tendencję do bycia jasnymi, żywymi i prawie białymi w wyglądzie. Niebieskie oko może czasami wydawać się szare, jeśli osoba je nosząca ma ciemne włosy i brwi, co sprawia, że podkreślenie obszaru wokół oka jest mniej konieczne niż w przypadku osoby o innych kolorach włosów. Niektórzy ludzie z niebieskimi oczami mają problem z noszeniem eyelinera, który nie ma odrobiny fioletu w nim – jest to złudzenie optyczne, które sprawia, że oko wydaje się bardziej niebieskie.

Innym ważnym elementem makijażu dla niebieskich oczu jest unikanie zbyt ciepłych cieni, ponieważ mogą one sprawić, że oczy będą wydawać się brązowe lub orzechowe, a nie niebieskie. Czerwienie i zielenie dobrze sprawdzają się w połączeniu z niebieskimi oczami – oba mają subtelne podteksty, które pomagają wydobyć najpiękniejsze części Twoich oczu. Jeśli trudno jest Ci prawidłowo nałożyć te kolory, możesz rozważyć zakup różu do policzków lub szminki w tych odcieniach. Róż do policzków nakłada się bezpośrednio na kości policzkowe, nadając im odrobinę blasku.

 

Więcej makijażowych porad znajdziesz również na stronie creastyle.pl

 

Author: Redaktor