Jak wybrać odpowiedni żwirek dla kota?

Na rynku możesz znaleźć różnego rodzaju żwirki dla czworonożnego przyjaciela. Podpowiadamy, jak wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb kota. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno dokonasz udanego wyboru.

Żwirek ekologiczny

Do żwirków ekologicznych należy np. produkt biodegradowalny z drewna. Jest on bezpieczny dla kota, a przy tym doskonale zwalcza nieprzyjemne zapachy. Możesz go kupić w formie pelletu o wysokiej chłonności. Ponadto żwirek ma niewielkie grudki i z łatwością usuniesz go drogą sanitarną. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierasz, pamiętaj o regularnej wymianie. Dzięki temu kot będzie czuł się swobodnie na co dzień. 

Ponadto wybieraj żwirki w sprawdzonych punktach. Doskonałą propozycją dla wymagających może być oferta sklepu internetowego AquaelZoo, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Na stronie https://www.aquaelzoo.pl/1015-zwirek-dla-kota znajdziesz szczegółowe informacje, z którymi warto się zapoznać.

Żwirek silikonowy i bentonitowy

Znakomitymi właściwościami sorpcyjnymi charakteryzuje się żwirek bentonitowy. Nie tylko jest bardzo chłonny, ale zapewnia kotu łatwe zakopywanie. Ponadto produkty dostępne są w różnych zapachach, więc na pewno znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. 

Przykre zapachy bardzo dobrze maskuje również żwirek silikonowy. Charakteryzuje się białymi granulkami i nie pozostawia aromatu. Ponadto jest bardzo bezpieczny dla czworonoga. Sprawdzi się również u kotów długowłosych, gdyż nie przykleja się do sierści.

Author: admin