Jak uporać się z trądzikiem?

Trądzik jest przewlekłą i powszechną chorobą skóry. Może dotknąć ludzi w każdym wieku, ale najczęściej dotyka nastolatków w latach między dwunastym a dwudziestym piątym rokiem życia. Trądzik jest spowodowany zablokowaniem mieszków włosowych przez sebum, martwe komórki skóry i bakterie. Może powodować powstawanie małych plamek lub dużych zapalnych grudek, krost, cyst lub guzków na różnych obszarach twarzy, szyi, klatki piersiowej i pleców.

Pierwszym krokiem do poprawy swojej skóry jest czyszczenie go delikatnie z jakości cleanser. Będziesz chciał coś, co ma kwas salicylowy w nim, ponieważ ten składnik łamie oleje w skórze, które zatykają pory i powodują pryszcze. Produkty oczyszczające z tym składnikiem powinny również zawierać substancje nawilżające, które zapobiegają nadmiernemu wysuszeniu skóry – chcesz mieć gładką, rozświetloną skórę, a nie szorstkie plamy i suche miejsca.

Powinnaś oczyszczać skórę każdego ranka i każdego wieczoru przed snem. Najlepiej robić to w nocy, aby przypadkiem nie roznieść bakterii po całej twarzy (i pamiętaj o regularnym praniu poszewki na poduszkę!). Pamiętaj również, aby unikać dotykania twarzy jak najwięcej w ciągu dnia, ponieważ to rozprzestrzenia bakterie na inne części twarzy i prowadzi do więcej trądziku.

Więcej porad znajdziesz na stronie allbeauties.pl

 

Author: Redaktor