Jak przygotować się na powrót do pracy po urlopie?

Ludzie często mają problem z przystosowaniem się do środowiska pracy po powrocie z wakacji. Łatwo jest się rozproszyć i stracić motywację, kiedy wracasz do biurka i otaczają cię tygodnie zaniedbanych papierów i maili bez odpowiedzi. Jeśli zastanawiasz się, jak się przygotować, oto kilka rzeczy, które mi pomogły:

Zrobiłem listę kontrolną wszystkich elementów, które potrzebowałbym ustawić na moim komputerze, aby zacząć ponownie pracować. Obejmowała ona formularze, których potrzebowałem, nazwiska i informacje kontaktowe osób, z którymi nie miałem kontaktu, oraz wszelkie inne pliki lub foldery, do których mógłbym potrzebować dostępu od razu. Możesz pobrać doskonały szablon listy kontrolnej online lub stworzyć własny, jeśli uznasz go za pomocny. Moje konkretne potrzeby różnią się w zależności od tego, do jakiej pracy wracam, więc posiadanie listy kontrolnej pozwala mi upewnić się, że mam wszystko przed wejściem.

Zorganizuj małe przyjęcie powitalne lub spotkanie z przyjaciółmi, którzy wiedzą, jak trudny może być powrót do pracy po urlopie. Zmiana nastroju może być szokująca – możesz mieć problemy z podniesieniem się z łóżka i wejściem do biura. Posiadanie w pobliżu osób, które rozumieją tę zmianę, może pomóc ci złagodzić niektóre z tych zmian.

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie catchlife.pl

Author: Redaktor