Jak pielęgnować rozjaśnione włosy?

Jeśli farbowałaś włosy rozjaśniaczem, znasz niebezpieczeństwa związane z jego stosowaniem. Rozjaśnione włosy są zazwyczaj suche, łamliwe i zniszczone. Musisz traktować je z wyjątkową troską! Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje włosy były zdrowsze, bardziej błyszczące i mniej podatne na plątanie.

-Używaj tylko niewielkiej ilości szamponu za jednym razem. Ostre szampony pełne chemikaliów mogą być szczególnie szkodliwe dla rozjaśnianych włosów. Woda i soda oczyszczona są o wiele bardziej przyjazne dla Twoich włosów niż produkty zawierające siarczany. Spróbuj także zmienić produkt na łagodniejszy, jeśli obecnie używasz szamponu zawierającego siarczany lub detergenty.

-Częściej odżywiaj włosy. Suchość jest główną przyczyną puszenia się włosów i rozdwajania końcówek, dlatego powinnaś chronić swoje włosy przed dodatkowym wysuszeniem poprzez częste stosowanie odżywki. Dobrze jest również wybierać odżywki z większą zawartością olejków, ponieważ pomagają one zamknąć wilgoć i zatrzymać szkodliwe elementy środowiska.

-Nie szczotkuj ani nie rozczesuj włosów, gdy są mokre! Włosy są znacznie słabsze, gdy są mokre, ponieważ łuska włosa jest otwarta, co osłabia pasmo. Mokre włosy są również bardziej podatne na splątanie niż suche, więc najlepiej nie zajmować się nimi, dopóki nie będą prawie suche.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie travelglow.pl

 

Author: Redaktor