Jak jeździć autem w śnieżyce?

Najważniejszą rzeczą podczas jazdy w śnieżycy jest świadomość, jak warunki pogodowe i drogowe mogą wpłynąć na Twoją widoczność. Powinieneś być również świadomy tego, jak warunki pogodowe i drogowe mogą wpłynąć na zdolność Twojego samochodu do bezpiecznej jazdy.

Jeśli po raz pierwszy prowadzisz samochód w śniegu, pamiętaj, że trudno jest przewidzieć, co się stanie, gdy wejdziesz w zakręt, zahamujesz lub przyspieszysz – rzeczy, które normalnie przebiegałyby gładko przy suchej pogodzie, mogą stać się bardziej skomplikowane podczas opadów śniegu. Ogólnie rzecz biorąc, należy jeździć powoli i defensywnie.

Dla tych, którzy mają doświadczenie w jeździe po śniegu: Podczas jazdy na każdym terenie pokrytym lodem lub śniegiem, niezależnie od tego, czy są to ulice miasta, czy wiejskie tylne drogi, ważne jest nie tylko, abyś był w stanie zobaczyć drogę przed sobą, ale także, abyś był w stanie zobaczyć, co dzieje się wokół ciebie. Oznacza to przyciemnienie radia lub zmniejszenie ogrzewania, aby można było słyszeć rozmowy spoza samochodu, albo zwolnienie, aby inne pojazdy na drodze mogły Cię minąć, a w razie potrzeby ominąć.

Więcej porad znajdziesz na stronie startmoto.pl

 

Author: Redaktor