Jak dobrać pielęgnację do typu cery?

Wybór odpowiedniej pielęgnacji dla swojego typu skóry może być wyzwaniem. Jednak kiedy już poznasz swój typ skóry – tłusta, sucha, mieszana czy wrażliwa – o wiele łatwiej znajdziesz produkty, które będą dla Ciebie skuteczne.

Znajomość swojego typu skóry to nie tylko poszukiwanie odpowiednich produktów; to także unikanie produktów, które mogą powodować podrażnienia lub powstawanie wyprysków. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdym typie skóry i dowiedzieć się, jakich produktów należy unikać, jeśli masz dany rodzaj cery. Portal beasmetics.pl oferuje mnóstwo przydatnych artykułów dotyczących urody! 

Skóra tłusta

Osoby o skórze tłustej błyszczą się z powodu nadmiernej produkcji oleju. W przypadku tego typu cery gruczoły łojowe są nadaktywne i produkują nadmiar sebum (oleju). Z powodu nadmiaru sebum skóra tłusta jest często tłusta w dotyku, ale nie jest to koniecznie zła wiadomość. Skóra tłusta może być podatna na powstawanie wyprysków i zaskórników, ale stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry może pomóc w zwalczaniu tych problemów.

Skóra sucha

Suchość skóry to skrajny brak nawilżenia w najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka (warstwie rogowej). Charakteryzuje się napięciem, łuszczeniem się i łuszczeniem. Osoby z suchą skórą często mają wrażenie, że po umyciu twarzy są napięte, ponieważ na ich skórze nie ma wystarczającej ilości sebum.

Skóra mieszana

Skóra mieszana jest w niektórych obszarach normalna, a w innych tłusta; ma tendencję do wytwarzania większej ilości oleju niż obszary suche, ale mniejszej niż obszary tłuste. Zrównoważone podejście polegające na stosowaniu serum nawilżającego i kremów nawilżających pomoże utrzymać jak najlepszy wygląd skóry mieszanej przez cały rok!

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa łatwo ulega podrażnieniom pod wpływem działania ostrych produktów lub składników takich jak substancje zapachowe i alkohole, które można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji skóry mieszanej.