Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? 

Przy wyborze okularów należy wziąć pod uwagę kształt twarzy. Najczęściej spotykane kształty twarzy to kwadratowy, owalny i okrągły. Oto jak określić swój kształt twarzy:

Kwadrat

Twarz w kształcie kwadratu ma proste linie, które są tej samej długości po obu stronach. Kształt ten można dalej podzielić na dwie kategorie w zależności od szerokości czoła:

Szersze czoło: Jeśli masz szersze czoło niż podbródek, Twoja twarz jest uważana za „kwadratową”. Kluczem do znalezienia oprawek pasujących do tego typu twarzy jest dobranie ich na tyle szerokich, aby zrównoważyć pozostałe rysy twarzy. Szukaj oprawek o odważniejszych kątach, takich jak soczewki typu „kocie oko” lub okrągłe oprawki z grubymi zausznikami.

Węższe czoło: Jeżeli masz węższe czoło niż podbródek, Twoja twarz jest uważana za „kwadratowo-wąską”. Aby zrównoważyć swoje rysy, eksperymentuj z większymi oprawkami o większym zasięgu wokół oczu i na skroniach.

Owalna

Twarz o owalnym kształcie ma miękkie krzywizny na całej długości, które są zrównoważone przez wąski podbródek i linię szczęki. Aby znaleźć oprawki, które najlepiej pasują do tego kształtu, szukaj takich, które mają zaokrąglone krawędzie lub soczewki o łagodnych krzywiznach, takich jak półramki lub aviatory, ponieważ pomogą one złagodzić wszelkie ostre kąty. Na stronie prettyfe.pl znajdziesz więcej podobnych treści! 

Okrągła

Jeśli masz okrągłą twarz, najważniejsze jest, aby nie wyglądała ona na jeszcze bardziej okrągłą – oznacza to, że należy unikać zbyt dużych lub szerokich oprawek. Wąskie oprawki z cienkimi zausznikami mogą pomóc przełamać rysy twarzy i dodać im wyrazistości. Okrągłe oprawki sprawdzają się również w przypadku osób o bardzo gęstych włosach, ponieważ tworzą one więcej przestrzeni pomiędzy twarzą a oprawką.