Jak dbać o cerę trądzikową? Trzy cenne porady nie tylko dla nastolatków

Problemy z trądzikiem nie zawsze kończą się wraz z wkroczeniem w dorosłość. Często wystarczy jednak wprowadzić w życie kilka naprawdę prostych zasad, żeby zupełnie pozbyć się nawracających krostek i grudek bądź przynajmniej znacząco zmniejszyć ich widoczność. Sprawdź, co z pewnością pomoże ci w walce z trądzikiem.

Postaw na prawidłową pielęgnację

W przypadku cery trądzikowej absolutną podstawą jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Bardzo ważne jest zwłaszcza dokładne oczyszczenie twarzy z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i resztek makijażu. Ponadto warto sięgnąć po dermokosmetyki – sesderma.pl zawierające kwas salicylowy, który jest sprzymierzeńcem osób zmagających się z trądzikiem. Warto też zwrócić uwagę na inne produkty o działaniu antybakteryjnym. Należy także pamiętać o nawilżaniu skóry trądzikowej.

Wybierz się do specjalisty

Samodzielne leczenie trądziku może nie tylko być bezcelowe, ale też nawet zaostrzyć objawy choroby. Wizyta u specjalisty może pomóc w poznaniu przyczyny problemów skórnych i wprowadzeniu leczenia dostosowanego do specyfiki np. trądziku hormonalnego. Ponadto warto skonsultować z dermatologiem bądź kosmetologiem np. wprowadzenie do pielęgnacji nowych kosmetyków.

Zwróć uwagę na swoją dietę

W przypadku nieprawidłowego odżywiania się stosowanie kosmetyków na trądzik z oferty marki Sesderma zwyczajnie może nie być tak skuteczne. Z całą pewnością warto zmniejszyć spożycie produktów, które mogą nasilać chorobę, czyli np. czekolady i ostrych przypraw. Ponadto dieta powinna być bogata w składniki, które pomagają w poprawie kondycji skóry trądzikowej, czyli np. cynk, witaminy z grupy B i kwasy omega-3.

Author: admin