Jak dbać o biżuterię?

Jedną z najtrudniejszych części dbania o biżuterię jest dokładne poznanie tego, co powinieneś i nie powinieneś robić, aby utrzymać ją w czystości. Ponieważ biżuteria jest delikatnym akcesorium, trzeba być bardzo ostrożnym podczas czyszczenia go, aby przypadkowo nie uszkodzić jego struktury lub pozostawić zarysowań. Jednak jeśli nie jesteś zbyt ostrożny w swoich nawykach czyszczenia, zostaniesz z matowymi, zmatowiałymi kawałkami, które mogą już nie nadawać się do noszenia – jak więc znaleźć równowagę?

Oto kilka wskazówek:

-Przy przechowywaniu biżuterii w szczelnym pojemniku lub pudełku, upewnij się, że twój pojemnik do przechowywania ma w sobie otwory, aby powietrze mogło nadal przepływać. Cyrkulacja powietrza jest ważna, aby zapobiec wzrostowi pleśni i pleśni wewnątrz pudełka / pojemnika.

-Jeśli twoja ma kamienie szlachetne i jest wykonana ze złota, to upewnij się, że używasz oddzielnych pojemników dla każdego i trzymasz je z dala od siebie, jak to możliwe. Mieszanie tych dwóch może spowodować reakcję chemiczną, która uszkodzi twoją biżuterię.

-Jeśli to możliwe, przechowuj swoją biżuterię w miejscu, w którym nie jest ona narażona na działanie promieni słonecznych.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie stylishbasket.pl

 

Author: Redaktor