Jak chronić kable przed uszkodzeniem?

Patrząc na kabel można zauważyć, że jego wnętrze składa się z długich i cienkich miedzianych drutów pokrytych plastikiem. Jeśli kabel jest zbyt mocno zgięty, możliwe jest, że jeden lub więcej miedzianych drutów wewnątrz może się złamać z powodu naprężenia, które jest na nich umieszczone. Złamany drut pozostawi Cię z kablem, który nie działa i który jest również prawdopodobnie poza okresem gwarancyjnym.

Jednym ze sposobów, aby zapobiec takiej sytuacji jest użycie rękawa ochronnego na kabel. Tuleje są zaprojektowane dokładnie w tym celu: utrzymują przewody w stanie nienaruszonym i zapewniają, że nie są one zbytnio wygięte. Tuleje te zazwyczaj posiadają warstwę gumy na swojej wewnętrznej powierzchni, która utrzymuje przewody oddzielone od siebie, a jednocześnie zapobiega zginaniu kabla w ogóle.

Nie jest to jednak jedyny dobry sposób na ochronę kabli: jeśli nie chcesz używać tulei, powinieneś starać się unikać zginania kabli tak bardzo, jak to możliwe, zaginając je wokół obiektów, takich jak nogi mebli, zamiast bezpośrednio za nimi (gdzie mogą zostać złapane, gdy ktoś przesuwa meble). Należy również unikać prowadzenia kabli przez ostre krawędzie lub narożniki, które mogą spowodować ich dalsze uszkodzenie.

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie ladytech.pl

 

Author: Redaktor