Do czego służy lustro drogowe?

Lustro drogowe umieszczane tuż przy drogach służy wszystkim uczestnikom ruchu, ale z całą pewnością nie jest montowane w celu przeglądania się w nim. Po co w takim razie jest lustro drogowe i w czym pomaga? W jakich konkretnie miejscach zaleca się jego zastosowanie? Dowiedz się więcej już teraz.

Miejsca o utrudnionej widoczności

Lustra drogowe, takie jak w ofercie na https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/lustra-drogowe-przemyslowe-uniwersalne/lustra-drogowe montuje się w miejscach o utrudnionej widoczności. Najczęściej są to wyjazdy z prywatnych posesji, skrzyżowania, drogi wewnętrzne czy przystanki autobusowe i tramwajowe. Ich zastosowanie jest korzystne wszędzie tam, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej. Lustro odbija widok, który nie jest dostępny dla kierującego pojazdem mechanicznym. Dzięki temu kierowca może bezpiecznie włączyć się do ruchu drogowego, skorzystać z przejazdu czy kontynuować drogę bez żadnego zagrożenia.

Bezpieczeństwo w newralgicznych miejscach

Lustra drogowe można wybierać wedle preferowanych rozmiarów. Im większe, tym lepsza jest widoczność i większa odległość drogi, która odbija się w tafli. Co ważne, lustro drogowe, które bezwzględnie zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy pojazdem mechanicznym, musi być wykonane z najlepszej jakości materiałów. Przede wszystkim musi być odporne na zmieniające się warunki pogodowe oraz zanieczyszczenia.

Author: admin