Czytniki e-book, czy tradycyjne książki?

Debata na temat e-czytników i książek papierowych trwa już od lat, ale coraz częściej mówi się, że czas pożegnać się z ciężkimi i trudnymi do przechowywania półkami z książkami i przywitać się z erą cyfrową. Najnowsza generacja e-czytników jest lekka, ma ekrany o wysokiej rozdzielczości i pozwala na załadowanie setek książek na raz, nie łamiąc przy tym kręgosłupa ani banku.

Najpopularniejszym wyborem jest linia Kindle, która występuje w kilku generacjach z coraz większymi funkcjami w odpowiednich punktach cenowych. Podstawowy model (ten bez klawiatury) to $79, podczas gdy wersja 3G zawiera zarówno wi-fi, jak i łączność danych komórkowych za $149 (lub $50 więcej za obie wersje połączone razem). Ekran dotykowy Kindle DX (który może pomieścić ogromną ilość tekstu) kosztuje $379 z wi-fi lub $489 z obu wi-fi i 3G.

Z tych wszystkich opcji dostępnych w różnych cenach, jak wybrać? Dla wielu ludzi, to sprowadza się do przenośności. Jeśli chcesz coś lekkiego, co łatwo zmieści się w torebce lub teczce, powinieneś rozważyć podstawowy model Kindle lub jego odpowiednik z ekranem dotykowym. 

Więcej o technologii przeczytasz na stronie thinknews.pl

Author: Redaktor