Czym się kierować przy zakupie budy dla psa?

Kiedy jesteś gotowy, aby przynieść do domu nowego psa, twój pierwszy zakup to będzie prawdopodobnie buda. Istnieje wiele różnych typów, a wszystkie one są w różnych rozmiarach. Jeśli jednak wiesz, czego szukać, znalezienie odpowiedniej dla Twojego psa nie jest trudne.

Jaka jest więc różnica między nimi? Budy dla psów są zazwyczaj wykonane z plastiku lub drutu. Plastikowe są świetne do użytku wewnętrznego i mogą być solidniejsze niż te druciane. Są one również łatwe do czyszczenia, ale nie wytrzymają dobrze do użytku zewnętrznego. Budy z drutu zazwyczaj mają drzwi, które są przymocowane do przodu z zawiasami. Dzięki temu łatwo je otworzyć i umieścić w nich psa, ale mogą istnieć pewne zagrożenia dla bezpieczeństwa, jeśli pies utknie w nich głową lub jeśli jest w stanie popchnąć drzwi, gdy nie powinien być w stanie. Buda z drutu jest często lżejsza niż plastikowa, można je zwinąć i łatwiej przenieść.

Rozmiar budy dla psa zależy od kilku czynników: jak duży jest teraz Twój pies, jak duży chcesz, aby się stał i ile miejsca potrzebuje na ćwiczenia w domu. 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie sielankowelove.pl

Author: Redaktor