Czemu powinniśmy spożywać białko po treningu?

Po każdym rygorystycznym ćwiczeniu, doświadczysz procesu rozpadu mięśni. W tym procesie włókna mięśniowe, które zostały rozciągnięte do maksimum podczas treningu, lekko się rozrywają i zaczynają obumierać. Jeśli chcesz uzyskać lepsze wyniki w swoich treningach, musisz dostarczyć organizmowi bodźca do tworzenia nowych włókien mięśniowych, zamiast po prostu pozwolić na rozpad istniejących.

 

Z tego powodu musisz spożywać białko bezpośrednio po sesji treningowej. Według badań, spożywanie od 20 do 40 g białka bezpośrednio po ćwiczeniach może pomóc Twojemu organizmowi w skuteczniejszym budowaniu mięśni i zapobiec ich utracie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie spożywają regularnie wystarczającej ilości białka, ponieważ treningi mogą być dla nich faktycznie szkodliwe, jeśli mają niskie spożycie białek.

 

Ponadto, odżywki białkowe, które spożywamy po treningu pomagają nam szybciej nabrać masy, ponieważ zawierają również węglowodany, których nasze ciała potrzebują po sesji treningowej w połączeniu z wysokim poziomem białka. Idealny posiłek potreningowy powinien składać się zarówno z białek, jak i węglowodanów, aby odbudować nasze mięśnie i szybko odzyskać siły po ćwiczeniach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie jasportowiec.pl

 

Author: Redaktor