Coworking- czym jest i na czym polega?

Coworking to forma przestrzeni biurowej, w której ludzie mogą pracować razem we wspólnym środowisku pracy. Jest to rozwiązanie dla freelancerów, startupów i małych firm, które nie mogą sobie pozwolić na posiadanie stałego biura. Przestrzenie coworkingowe to zazwyczaj otwarte przestrzenie ze wspólnymi stołami, budkami telefonicznymi, drukarkami i tak dalej. Pomysł polega na tym, że będziesz wchodzić i wychodzić w ciągu dnia, jak potrzebujesz i mieć zasoby łatwo dostępne dla Ciebie, kiedy to zrobisz.

Większość przestrzeni coworkingowych jest skierowana raczej do małych firm i osób prywatnych niż do dużych korporacji. Niektóre przestrzenie coworkingowe pozwalają również osobom niebędącym członkami na korzystanie z obiektów na zasadzie pay-as-you-go.

Coworking stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny w miastach. Zauważono również napływ kobiet pracujących w tradycyjnie zdominowanych przez mężczyzn branżach, takich jak technologia czy finanse.

Niektóre wady coworkingu to fakt, że może być głośny i czasami zatłoczony ze względu na otwarty układ. Ponieważ nie jest to przestrzeń wyłączna dla członków, mogą się tam znaleźć osoby, które niekoniecznie szanują własność innych. Ponadto, niektóre przestrzenie coworkingowe nie pozwalają na posiadanie zwierząt domowych, co może być kolejną wadą dla tych, którzy chcą mieć swoich czworonożnych przyjaciół w pobliżu podczas pracy.

 

Więcej o pracy przeczytasz również na stronie teamowi.pl

 

Author: Redaktor