Chopper a cruiser- jakie są różnice?

Chopper i cruiser to dwa typy motocykli różniące się kilkoma elementami:

Cruiser charakteryzuje się siodłem, wyższymi progami i szerszym siedzeniem. Ma również dłuższy rozstaw osi i niższą kierownicę. Cruisery można znaleźć w wielu różnych stylach, ale ich nazwa pochodzi od ich pierwotnych jeźdźców, którzy byli policją.

Chopper jest zbudowany dla prędkości i obsługi. Gołe ramy nie mają błotników, siedzenie posiada zintegrowaną część tylną, a kierownica jest niska. Powstały w latach 60-tych, kiedy firmy takie jak Harley Davidson produkowały choppery jako motocykle wyczynowe. Styl choppera stał się popularny w latach 70-tych, kiedy to budowniczowie customów, tacy jak Willie G. Davidson, zaczęli je produkować z bardziej dekoracyjnymi wzorami na zbiorniku gazu i przednim błotniku.

Chopper jest generalnie większym rowerem niż cruiser ze względu na większy rozmiar silnika i mniejszą estetykę ramy. Lepsze prowadzenie sprawia, że jest to świetny wybór dla rowerzystów, którzy planują wykonywać jakieś akrobacje. Cruiser to świetny wybór dla każdego, kto lubi jeździć po mieście lub po malowniczych trasach, podczas gdy chopper lepiej nadaje się dla kogoś, kto chce jeździć w terenie lub na długich dystansach.

Więcej informacji ze świata motocykli znajdziecie na stronie onetrace.pl

Author: Redaktor