Basen w ogrodzie- co warto wiedzieć?

Baseny są fajną rozrywką, a ich popularność rośnie. Są wielkim luksusem, z którego może korzystać cała rodzina przez cały rok. Ale są również drogie w instalacji i utrzymaniu, więc ważne jest, aby dobrze wszystko przemyśleć.

 

Pierwsze pytanie brzmi, czy w ogóle powinieneś zainstalować basen. Jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie klimat jest wystarczająco ciepły, aby cieszyć się wodą w lecie, naturalny staw lub jezioro może być dobrą alternatywą, która jest tańsza w utrzymaniu. Może to również zwiększyć wartość nieruchomości, jeśli planujesz ją sprzedać pewnego dnia – naturalny basen jest zawsze bardziej atrakcyjny niż ten wykonany przez człowieka.

 

Ale jeśli basen jest dla Ciebie, twój następny rozważania będzie styl: nad ziemią, lub na ziemi? Basen naziemny może zająć mniej czasu, aby ustawić i zainstalować, ale wersja naziemna będzie trwać dłużej i wyglądać lepiej niż flimsy plastikowej powłoki z liner. I choć koszty utrzymania są niższe w przypadku basenu naziemnego, nadal będą wymagać czyszczenia i utrzymania od czasu do czasu, więc pomyśl długo i mocno o tym, ile czasu chcesz spędzić nad nim.

 

Więcej wskazówek znajdziesz również na stronie gardenyard.pl 

Author: Redaktor