Aranżacja ogrodu

Planując wystrój domu, nie można zapomnieć o ogrodzie. Obszar prezentujący się na pierwszym planie, jest swojego rodzaju wizytówką naszego gniazdka. Meble ogrodowe powinny więc oddawać nasz charakter i być spójne z wnętrzem domu. Przy wybieraniu mebli, najpierw trzeba się zastanowić, do czego będzie nam służyć ogród, jak zamierzamy spędzać w nim czas i jak często. Dla osób, które każdy słoneczny dzień planują spędzać na dworze, szczególnie ważnym aspektem jest odporność materiału na warunki pogodowe. Wiadomo, że nikt nie chciałby codziennie chować i wyciągać mebli, w obawie przed deszczem.

Jak wybrać meble pod kątem ich materiału? Elementem kluczowym przy wyborze wyposażenia ogrodowego jest styl jaki chcemy uzyskać. Jeśli projekt naszego domu jest raczej tradycyjny, najlepiej będą pasować meble drewniane. Drewno jest uniwersalne i ponadczasowe. Tutaj świetnie się sprawdzą drewniane ławy, w połączeniu z dużym, surowym stołem. Oprócz ław, można znaleźć wiele rodzajów składanych krzeseł. Gatunków drewna jest cała masa ale trzeba pamiętać, że oprócz koloru ważna jest trwałość. Każde drewno trzeba odpowiednio impregnować.

Coraz więcej osób, chcąc uzyskać bardziej nowoczesny styl, wybiera technorattan. Jest on dużo trwalszy od wikliny, bambusa i rattanu. Technorattan jest wykonany z bardzo wytrzymałego włókna polietylenowego. Daje wiele możliwości, jeśli chodzi o formę mebli. Od lekkich krzeseł, po kanapy przypominające domową rogówkę. Jest dostępny w bardzo różnych odcieniach, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolejną opcją są meble metalowe. Ich zaletą jest wytrzymałość. Przy odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni posłużą nam bardzo długo. Na większość metalowych ławek nakłada się materiałowe poduchy, które należy chować przed deszczem.

Innym, bardzo popularnym materiałem jest plastik. Meble plastikowe nie wchłaniają wody, a więc nawet jeśli zostawimy je podczas deszczu, nic się im nie stanie. Wystarczy przetrzeć szmatką. Plastikowe meble ogrodowe mają to do siebie, że są lekkie. Nie powinno się ich zostawiać na zewnątrz w przypadku dużego wiatru. Żagle ogrodowe wodoszczelne

Author: admin