5 powodów, dla których warto używać ekologicznych środków czystości

Być może zastanawiasz się, dlaczego powinieneś używać ekologicznych środków czystości. Mogą one być nieco droższe niż Twoje standardowe środki czystości i bądźmy szczerzy, prawdopodobnie nie poświęcasz dużo czasu na myślenie o wpływie Twoich środków czystości na środowisko. Ale tak naprawdę jest sporo powodów, aby przejść na ekologiczne środki czystości, zarówno dla własnego zdrowia, jak i dla zdrowia planety. Oto 5 najważniejszych powodów, aby dokonać zamiany:

1. Są lepsze dla Twojego zdrowia.

Substancje chemiczne zawarte w tradycyjnych środkach czyszczących mogą być dość dotkliwe dla Twojej skóry i układu oddechowego. Jeśli masz wrażliwą skórę lub astmę, używanie ekologicznych środków czystości może znacznie zmienić Twoje samopoczucie po sprzątaniu wokół domu. Nawet jeśli nie masz żadnych wrażliwości, to i tak lepiej jest zachować ostrożność, jeśli chodzi o chemikalia, na które narażasz się na co dzień.

2. Są lepsze dla środowiska.

Tradycyjne środki czyszczące często zawierają lotne związki organiczne (VOC), które mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia powietrza zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. LZO są uwalniane do powietrza podczas ich używania i w małych stężeniach mogą powodować problemy z oddychaniem, bóle i zawroty głowy. W dużych stężeniach mogą powodować raka. Ekologiczne środki czystości nie zawierają lotnych związków organicznych, więc nie zanieczyszczają powietrza w Twoim domu ani nie przyczyniają się do powstawania smogu na zewnątrz.

3.Nie są testowane na zwierzętach.

Ten jeden jest ważny dla wielu ludzi z powodów etycznych. Jeśli nie chcesz, aby zwierzęta cierpiały, aby Twoje środki czystości były skuteczne, to ekologiczne środki czystości są dobrym wyborem. Wiele tradycyjnych środków czyszczących jest testowanych na zwierzętach w pewnym momencie procesu rozwoju, ale ekologiczne środki czyszczące nie są testowane, ponieważ ich składniki są ogólnie uważane za bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

4.Pomagają w utrzymaniu higieny.

Ekologiczne środki czystości pomagają w zwalczaniu bakterii i drobnoustrojów, które mogą powodować choroby, takie jak gronkowiec, salmonella i E. coli. Jest to szczególnie ważne w przypadku środków czystości do użytku ogólnego, takich jak środki do mycia rąk i płyny do dezynfekcji powierzchni. Używanie ekologicznych środków czystości zmniejsza ryzyko zarażenia się drobnoustrojami i pomaga w utrzymaniu higieny.

5.Pomagają w ochronie przed rakiem.

Niektóre tradycyjne środki czyszczące zawierają substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i powodować raka. Substancje chemiczne takie jak chlor, formaldehyd i fenole są uważane za substancje rakotwórcze lub szkodliwe dla zdrowia. Niektóre środki czyszczące do użytku ogólnego zawierają te substancje, a niektóre z nich są stosowane w przemyśle spożywczym. Ekologiczne środki czystości nie zawierają tych substancji chemicznych i dlatego są bezpieczniejsze dla Twojego zdrowia. środki czystości sklep internetowy

Author: admin